GoFibereasy SFP til RJ45 Fiberoptiske Media Converter Ethernet-Switch G1000S-2SFP-2TX Med 2-Port SFP Slot til 2-Port RJ45-TX

  • kr213.97
  • På lager
    SKU c22462

    Produkt Detaljer: varenummer: G1000S-2SFP-2TX Sælger Navn: Gå-Fibereasy Fiber Type: Multimode-eller Single-mode Antal Data Rate: 10/100/1000 mbps Bølgelængde: MM/850nm SM/1310nm Antal Kabel-Afstand: 550 m~100 km Fiber-Stik:8 2 -SFP Slot Nettet-Stik: 2-UTP RJ-45-Kabel Type: KMM eller SMF Strømforsyning: Ekstern DC 5V, 2A TX Power: -15~-7dBm Modtager Følsomhed: -33dBm Kommercielle temperaturområde: 0 til 60°C Produkt Størrelse: 96mm x 70mm x 26mm (D x b x H) Egenskaber: 1. Standard Protokol IEEE802.3Z/AB / 1000Base-T/SX/LX/SC 2. Højden af systemets pålidelighed og stabilitet; 3. Halv duplex eller fuld duplex adaptive forbindelse; 4. Multimode transmission afstand op til 2 km, single-mode transmission afstand fjerneste kan nå 100 km 5. Dynamisk LED flyselskabets lys, arbejde betingelse være klar på et øjeblik; 6. Støtte MDI/MDI - X-porten automatisk flip; 7. Støtte 2FX SFP fiber-optiske porte og 2 UTP RJ-45 netværksporte; 8. Den indbyggede professionelle switch strømforsyning, sikkerhed og stabilitet, strømforbruget er mindre end 7,5 W; 9. Inde kendt kapacitet uafhængige transceiver FIFO buffer, støtte FIFO, for at forhindre tab af data.Programmer: • Telekommunikation, Netværk, Data-Netværk • CATV, Aktiv Enhed Opsigelse, Industrielle miljøer, Metro-Applikationer

    • Test-Udstyr, WAN-og LAN-Applikationer, Premise Installationer


    Produkt Anmeldelse *
    Kvalitet
    Pris
    Gem

    Relaterede varer

    Forbindelse

    COMPTYCO FS-60F Automatisk Intelligent Optisk Fiber-Fusion Splicer FTTH Optisk Fiber-Svejsning, Splejsning Maskine, Værktøj, svejser

    COMPTYCO FS-60F produkt beskrivelse: 1, Kinesisk / engelsk dual skifte sprog. 2, uden demontering tre-i-én universal armatur (hale fiber, bare fiber, læder). 3, kerne tilpasning, 7-9 sekunder svejsning, 18-26 sekunder varme (varme tid kan indstilles, varme temperaturen kan justeres). 4, Fusion Splicer vært garanti 1 år 5, boksen ydre størrelse er omkring 44*34*28CM, og den samlede vægt er omkring 6,7 KG.Produkt parametre: Produkt
  • kr3 814.73
  • kr4 768.41
  • Forbindelse

    1STK Nye SC/APC, FC/APC Fotoelektriske Converter til At PIN Diode-Rør, Lette Modtagerens Hoved Detektor særlige Gratis Fragt

    1STK Nye SC/APC, FC/APC Fotoelektriske Converter til At PIN Diode-Rør, Lette Modtagerens Hoved Detektor særlige Gratis Fragt Funktioner ØActive diameter 75µm ØSmall mørke nuværende ØHigh pålidelighed Applikationer ØCATV Optisk Modtager
  • kr23.72
  • kr30.44
  • Forbindelse

    2stk Transparent Kabel (TAC)- LC/APC-SC/APC Jumper-SM(OS2)-G657A2-Bøje Ufølsom Fiber-15m til 200m-Usynlige optisk kabel

    1 Beskrivelse Anvendelsen af den gennemsigtige fiber kabel-stik system er hovedsageligt anvendes i installationen af familien, kan forenkle konstruktion forhold, der ikke påvirker det indre dekoration effekt. Transparent Kabel Seriel: 2 Træk Indsætningstab og tilbage refleksion tab Godt udskifte God Holdbarhed Høj temperatur stabilitet. Overlegen Kvalitet Standard PC/UPC/APC
  • kr84.98
  • Forbindelse

    Høj Præcision OTDR Tester Optical Time Domain Reflectometer 4 i 1 OPM OLS VFL Touch Skærm 3m til 60 km Range Optisk Instrument

    Høj Præcision OTDR Model: FF-980PRO Bølgelængde: 1310/1550nm Dynamisk Interval: 22/20dB Test Range: 3m til 60 km DEN OTDR 1) Med Visuelle Fejl Locator (VFL) 2) Med Optisk Power Meter 3) Med Optisk Lys Kilde 4) Med Touch-Skærm 5) Med Test Rapport Print Software eller Gemme som PDF 6) Med Kalibrering Certifikat 7) Med SC-FC ST Stik EKSTRA SERVICE (ALLE
  • kr2 549.57
  • kr2 683.76
  • Forbindelse

    HTB-3100 HTB-3100A/B 25 KM netLINK-10/100M-Single-mode-Single-fiber WDM Fiber Media Converter er En 1310nm-TX B 1550nm-TX

    57035 Andre populære produkter i denne shop Funktioner: Fremsendelse af en kanal optiske signaler kan være afsluttet ved en enkelt fiber.Det er fordoblet i mængde af fiber dataoverførsel sammenlignet med enkelt-fiber type. Auto-negotiation funktion giver mulighed for at UTP port til vælg automatisk 10M eller 100M og Fuld Dupleks eller Halv Dupleks. UTP-port understøtter MDI / MDI-X auto-crossover Støtte
  • kr55.57
  • kr79.41